2 kolejka - Czaple małe przy Błyskawicy

BŁYSKAWICA KOLBARK- CZAPLA CZAPLE MAŁE 4:1 (3:1)
Sadurski 4,20, Szatan 38,Rembelski 54- Dratwa 19

W niedzielne popołudnie na stadionie w Kolbarku odbyła się druga kolejka słynnej "serie B". Naprzeciw siebie stanęli gospodarze Błyskawica Kolbark i Goście Czapla Czaple Małe. Zespół z Czapli dzisiejszym występem zadebiutował w klasie B bo poprzednia kolejkę miał przeniesioną, zaś Błyskawica gładko pokonała Smroków na wyjeździe 7-1.
Dotychczasowy bilans między zespołami sprzyjał gościom ,którzy wygrali 2 z 3 meczów . Grający szkoleniowiec Kolbarku Majcherkiewicz posłał na plac gry te sama "11" co tydzień temu w imię zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia".

Błyskawica wspaniale rozpoczyna mecz .Już w 4 minucie wychodzi na prowadzenie po strzale Sadurskiego, który zachował zimną krew i precyzyjnym strzałem z okolic 16 metra daje prowadzenie. Niestety po strzeleniu bramki Błyskawica inicjatywę oddała gością którzy najpierw grożnym strzałem z 25 metrów postraszyli dobrze strzeżącego bramki Majcherkiewicza .

Co się odwlecze to nie uciecze , w 19 minucie goście ,stworzyli kontrę ,którą skutecznie wykorzystują a egzekutorem jest Dratwa .

Stracona bramka podziałał jak płachta na byka na drużynę gospodarzy i nie minęła minuta, a po raz drugi Sadurski zaznacza swoją obecność w protokole sędziowskim -wynik 2-1

Kwadrans później Błyskawica po ciągłych atakach , Rembelski z lewej strony wchodzi w pole karne i rzuca na 5 metr piłkę na głowę Szatanowi ,a ten nie marnuje takich okazji i podwyższa wynik na 3:1 ,warto zauważyć iż jest to 3 asysta Seweryna w tym meczu , a 5 po 2 kolejkach.

Druga odsłona gry to tylko badanie przeciwnika I bardzo mądre zachowanie gospodarzy którzy chcieli utrzymać wynik najmniejszym nakładem sił. Goście z Czapli na drugą połowe wyszli zdecydowanie wyżej co wprowadziło chwilowy chaos w szeregach zawodników Kolbarku. Bardzo groźne kontry ,częsta gra na tzw ścianę i strzały z dystansu to atuty gości z którymi cała druga polowe musieli borykać się obrońcy I bramkarz Błyskawicy.

Nie minęło 10 minut drugiej połowy I Remebelski temperuje zapał przyjezdnych bramką na 4-1 która odbiera ochotę do gry gością a uspokaja kibiców i zawodników Kolbarku. Reszta spotkania przebiegała już pod dyktando dobrze dysponowanych graczy Błyskawicy którzy kontrolowali przebieg meczu nie dając sobie zrobić krzywdy, pokazując dojrzalą skuteczna zespołową grę pozwalająca na oddech i przeprowadzenie zmian .

Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie na mecz ,mam nadzieję że was nie zawiedliśmy i zapraszamy wszystkich na mecz, który odbędzie się w najbliższą niedziele o godzina 11.00 na wyjeździe w bliskim Wierzchowisku . Czas zrewanżować się za kompromitującą porażke 0:5 z poprzedniego sezonu!